Grzmotek

Gdy Grzmotek to nie Grzmotek

wpid-20130908_174211_20130912125636556.jpg

No tak. Każdy wie, że Grzmotek będzie tutaj niedługo. Każdy wie, że Grzmotek to… Grzmotek.

No i mamy klops… Grzmotek się przyjął, osłuchał i po prostu wszyscy przywykli do tego imienia. Z drugiej strony każdy mówi, że chyba nie zrobimy tego małemu i nie damy mu takiego imienia… a czemu by nie?

Już widzę miny dziadków, rodziny, przyjaciół i wszystkich którzy słyszą że Grzmotek to aktualne imię- bezcenne! Muszę was uspokoić, nie zrobimy tego Grzmotkowi. Bedzie miał imię, które nie skrzywdzi go w anglojęzycznym świecie, mam nadzieję, że w polskim półświatku też nie.

Na razie jest wąska grupa imion, ktore nam się podobają. Choć kiedy już myślałem, że jakaś decyzja została podjęta pojawiło sie nowe imię. No i jest nowa opcja. Mam wrażenie, że ostateczna decyzja zostanie podjęta w dniu pojawienia się Grzmotka. Wtedy okaże się czy wygląda jak Grzmotek czy jakiś inny Maciek (nie, to nie to imię).

Wygląda na to, że to nie taka prosta sprawa nadać dziecku imię. Decyzja to nie tylko nasze widzimisię ale także świadomość, że mały będzie musiał funkcjonować z imieniem całe życie (na szczęście ksywkę już ma).

Czy Grzmotek, czy nie, imię w pewnym stopniu ukształtuje go już na początku jego pobytu tutaj. Nie chcemy tego spaprać. Z drugiej strony chcemy wybrać imię, które będzie się nam podobać. Już niedługo okaże się jak Grzmotek będzie miał na imię.

Jakieś sugestie?